Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła postanowiła dołączyć do akcji Szlachetna Paczka. Rodzina, której chcemy nieść pomoc, to matka samotnie wychowująca czwórkę dzieci. Do dnia 8 grudnia zbieramy:

1. Żywność trwałą (owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, cukier, olej, dżem, ryż, makaron, kasza, mąka, kawa, herbata, lizaki dla dzieci, chrupki, płatki – szczególnie ciniminis, mleko 3,2%)
  2. Środki czystości (mydło/żel myjący, szampon, proszek, płyn do płukania, szampony dla dzieci, żele myjące dla dzieci, sudocrem, pampersy – rozmiar 6 i 5, chusteczki nawilżające),
  3. Ubrania i bieliznę: dla dziewczynki na rozm. 98, chłopca rozm. 104, dziewczynek rozm. 140 i 128,
  4. Materiały szkolne,
  5. Maszynka do mielenia mięsa.

Przygotowana przez nas paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. Dlatego:

• Pamiętajmy, że jesteśmy jedynym Darczyńcą dla Rodziny – nikt inny nie będzie przygotowywał dla niej pomocy.
  • Pamiętajmy, że konieczne jest zaspokojenie w pierwszej kolejności trzech kluczowych potrzeb, które Rodzina wymieniła w opisie (żywność, środki czystości, maszynka do mielenia mięsa. Zwróćmy jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla Rodziny bardzo ważne.
  • Rzeczy, które podarujemy Rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest prezentem. Przygotujmy paczkę tak, by osoby, których nią obdarujemy poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Dziękujemy za wszelka pomoc.