Elf do zadań specjalnych

Czytanie dzieciom książek daje ogrom korzyści: od mile wspólnego spędzenia czasu, poprzez wzbogacanie wiedzy i słownictwa, łagodzenia stresu, pogłębianiu wiedzy na rozwijaniu empatii i pomocy w znoszeniu niepewnych sytuacji kończąc.

Od 01 grudnia, w naszej szkole w klasach I – III trwa adwentowa akcja czytania książki: „Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania” Katarzyny Wierzbickiej.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i pełnym zasłuchaniem „śledzą” losy bohaterów: Wiercipiętka, Lśniącej, Rudolfa czy Mikołaja. Czy Renifery zostaną? Czy Wiercipiętek odnajdzie swój szaliczek? Czy trolle i elfy zostaną w wiosce Świętego Mikołaja? Pytań jest mnóstwo, a odpowiedzi jeszcze żadnej…ale spokojnie – jeszcze kilka rozdziałów do przeczytania przed nami i wierzę, że wszystko się wkrótce wyjaśni.

Codziennie niestrudzenie uczniom czyta pani Magdalena Morawińska, a gościnnie panie: wicedyrektor Agnieszka Hunczak-Kielarska, Jolanta Karczmar i Iwona Chlebek.

Magdalena Morawińska