Matematyczne oczekiwanie na święta

Okres przedświąteczny był dobrym czasem na rozwiązywanie zadań ukrytych w Matematycznym Kalendarzu Adwentowym przygotowanym przez p. Agatę Solską (autorkę blogu "Z pasji do matematyki).

A wszystko zaczęło się od ogłoszenia:
Stało się coś strasznego! Mikołaj zaginął, nigdzie go nie ma… Porywacz zostawił Wam jednak wiadomość. Jeśli chcecie jeszcze zobaczyć staruszka, musicie rozwiązać 24 zadania. Czy wraz z Rudolfem uratujecie Świętego Mikołaja?

Cieszy nas liczny udział uczniów w tym projekcie - aż 28 uczniów naszej szkoły zdecydowało się udać w matematyczną misję odnalezienia Mikołaja.

Tak utrwalana wiedza to dobry sposób na zaciekawienie matematyką. Dla tych, którzy chcieliby obejrzeć Kalendarz Adwentowy tutaj znajduje się link do niego.

Dodatkowo chętni uczniowie wykonali znaną choinkową ozdobę zwaną gwiazdą Fröbla (lub Froebla) - na cześć niemieckiego pedagoga żyjącego na przełomie XVIII i XIX w. Podkreślał on ważną rolę jaką w procesie uczenia dziecka może pełnić orgiami. Uważał, że składanie papieru rozwija nie tylko wyobraźnię i sprawność manualną, ale ma też wielki wpływ na rozwój i doskonalenie sprawności językowej, słuchania, czytania i pisania oraz może znacząco wpływać na pamięć, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową i przestrzenną.

praca Szymona (klasa 5a)
praca Ani (klasa 5a)