Wycieczka do lasu

,,Wycieczka do lasu”

24 marca, uczniowie klasy 1b oraz 3b wybrali się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Sulechów. Piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać z przyjemnością na łonie natury.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci przechadzając się po lesie słuchały uważnie słów pani leśnik, która ciekawie opowiadała i zachęcała do obserwowania naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt.

Poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Wspólnie oglądali różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Pani leśnik przedstawiła dzieciom także wiele ciekawostek dotyczących życia pszczół.

Po wyczerpującym marszu i rozwiązaniu licznych zadań uczestnicy wycieczki posilili się kiełbaskami z grilla leśnego. Zraz z nową wiedzą oraz świetnym humorem uczniowie wrócili do szkoły.

Aleksandra Jońska
Martyna Siemaszko