Matematyczne Biuro Śledcze w klasie 4a

Uczniowie klasy 4a rozwiązali kolejną zagadkę detektywistyczną. Tematem była "Sprawa ułamka, któremu liczba zbiegła z miejsca licznika" - czyli powtórzenie wiadomości o ułamkach zwykłych.

Do Biura Detektywistycznego Królowej Matmy zwrócili się o pomoc przyjaciele ułamka o mianowniku 8. Ułamkowi temu zbiegła liczba z miejsca licznika, a on bardzo to przeżywał.
Obecnie wygląda tak:

Przyjaciele chcieliby mu pomóc i przekonać liczbę, żeby wróciła, ale niestety nawet nie zdążyli jej poznać. Ich przyjaciel lubił zmiany, lubił zmieniać liczby, poddawać się skracaniu, rozszerzaniu czy zapisywaniu w innej postaci. Przyjaciele podejrzewają, że mogła to być jedna z liczb znajdujących się poniżej. Pomóż im odszukać uciekinierkę. .
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać wskazówki i wykreślić te liczby, które przestają być podajrzane.

Królowa Matma - meldujemy odnalezienie uciekinierki :)