Uroczystość nadania sztandaru

„Tworząc przyszłość, pamiętamy o przeszłości”

Dzień 13 kwietnia 2022 roku zapisał się w historii naszej szkoły jako jeden z najbardziej uroczystych i wzniosłych. W tym dniu pożegnaliśmy sztandar Gimnazjum nr 2 i otrzymaliśmy nowy – Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Sulechowie.

Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wielu znakomitych gości. Wśród nich byli: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Krzysztof Romankiewicz, Burmistrz Sulechowa pan Wojciech Sołtys, Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp. pani Ewa Rawa, proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Szkwarek, przedstawiciele Rady Miejskiej w Sulechowie pani Arleta Lubieniec i pan Zbigniew Trompa, wiceburmistrz Sulechowa pani Magdalena Klucznik, kierownicy oświaty pani Krystyna Knyspel i pan Tomasz Zygmunt, reprezentant dowódcy V pułku Artylerii podpułkownik Mirosław Friedek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sulechowie pan Mirosław Pacyna, wizytator kuratorium oświaty pan Krzysztof Słabczyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej pan Karol Cegłowski, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pan Witold Głuchowski. Na uroczystość przybyli również nasi przyjaciele dyrektorzy i kierownicy jednostek gminnych i powiatowych, rodzice i uczniowie naszej szkoły oraz obecni i byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 i byłego Gimnazjum nr 2 w Sulechowie.

Ceremonia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów. Sztandar Gimnazjum wprowadzili nauczyciele naszej szkoły, natomiast nowy sztandar został wniesiony przez przedstawicieli Rady Rodziców. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor Ewa Łysień, która w swoim przemówieniu podkreśliła wielką rolę sztandaru dla całej społeczności szkolnej. Pani dyrektor podziękowała Radzie Rodziców za wielkie zaangażowanie w pozyskaniu funduszy na zakup sztandaru. Następnie fundatorzy sztandaru i zaproszeni goście wbili symboliczne gwoździe w jego drzewce. Dokonali tego: przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Nycz, Burmistrz Sulechowa pan Wojciech Sołtys, Kurator Oświaty pani Ewa Rawa, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej pan Karol Cegłowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie pani Ewa Łysień oraz wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Dwójka Dzieciom pani Agnieszka Hunczak – Kielarska.

Wzruszającą i podniosłą chwilą było przekazanie sztandaru przez Burmistrza Sulechowa na ręce pani dyrektor, która następnie przekazała go szkolnemu pocztowi sztandarowemu. Chorąży pocztu sztandarowego, Kacper Jędrzejewski z kl. VII a, przyjął sztandar w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Następnie przedstawiciele klas złożyli uroczyste ślubowanie.

W dalszej części uroczystości wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości, w których padło wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń.

Po oficjalnej części ceremonii zebrani obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klas piątych zatytułowany „Uśmiech Jana Pawła II”. Na koniec szkolny chór zaśpiewał „Barkę” – ulubioną pieśń naszego Patrona.