11 maja w Kalsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacko - Plastyczny pt. "Znam baśnie Charlesa Perrault". Celem konkursu było:
  • sprawdzenie znajomości najbardziej popularnych baśni,
  • zachęcanie dzieci do czytania,
  • wyrabianie wrażliwości estetycznej przez kontakt ze światem książki, dobra zabawa,
  • pobudzenie wyobraźni i fantazji uczniów
  • rozwijanie kultury wypowiedzi.

Naszą szkołę reprezentowali: Agata Migdał kl. II B, Agata Pszonka kl. III A oraz Władysław Raczyński kl. III B. W pierwszym etapie uczniowie wykazywali się znajomością baśni odpowiadając na pytania. W drugim z kolei układali puzzle, plan wydarzeń, rymowanki, a także rozwiązywali krzyżówkę.

Nasi reprezentanci wykazali ogrom wiedzy i doskonale poradzili sobie z powyższymi zadaniami. Poziom znajomości baśni wszystkich uczestników był bardzo wyrównany. Po burzliwych obradach jury drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy i książki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Krzyżak