Piernikowe szaleństwo w klasie 1b

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. W ramach Kuchcikowa uczniowie klasy I B postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 19 grudnia 2022 roku w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników przez pierwszaków. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, wałkowali, wycinali pierniki z foremek. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami.

Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące - efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować podczas klasowej Wigilii.

Beata Dobrowolska