Tydzień zdrowia w klasach 1-3

TYDZIEŃ ZDROWIA wpisał się już na stałe do szkolnego kalendarza imprez. Ma on na celu kształtowanie wśród dzieci zachowań prozdrowotnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Dlatego każdy dzień od 15 do 19 maja poświęcony był aspektowi zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się, że odżywianie oraz aktywność sportowa odgrywają ważną rolę w życiu. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatów promujących zdrowy styl życia, stworzenie matematycznych kanapek ze zdrowych produktów, wykonanie brył z owoców. Uczniowie chętnie wzięli udział w aktywnej przerwie podczas której odbyły się wspólne tańce.
Dzieci wzięły udział w pogadance, która dotyczyła zdrowej sylwetki oraz uczestniczyły w pokazie akrobatycznym wykonanym przez uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie. Społeczność uczniowska miała również możliwość wysłuchania opowiastki o triathlonie, którą poprowadził pan Arkadiusz Modrzyk.