Program „Przyjaciele Zippiego” - II B

Program „Przyjaciele Zippiego” ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami. Program składa się z 6 części dotyczących: uczuć, komunikacji, nawiązywania i zrywania więzi, rozwiązywania konfliktów, przeżywania zmiany i straty oraz dawania sobie rady z trudnościami.

W Programie „Przyjaciele Zippiego” nie mówimy dzieciom, co mają robić. Zamiast tego, zachęcamy je do zastanowienia się nad sytuacją i wymyślania własnych rozwiązań problemów. Dzieci ćwiczą dobieranie rozwiązań, które nie tylko pomagają im, ale również uwzględniają dobro innych.Tematy w klasie II B przeprowadziła wychowawczyni Kasia Krzyżak wraz z pedagogiem Magdaleną Morawińską.