Rozszerzona rzeczywistość na lekcjach edukacji informatycznej w klasie 1a

W przeciwieństwie do wirtualnej rzeczywistości, która izoluje nas od otoczenia, rzeczywistość rozszerzona sprawia, że świat generowany cyfrowo nakłada się na realny obraz. Aplikacja Quiver – 3D Coloring App (obrazek w 3D) pozwala nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i "ożywianie" obrazków staje się zabawne oraz magiczne. Aplikacja pozwala zarówno dzieciom jak i dorosłym uwolnić duszę artysty z jednoczesnym wejściem w interakcję z pokolorowanym obrazkiem dotykając ekranu tabletu czy smartfonu. Aby kolorowanie stało się wspaniałą zabawą wystarczy wydrukować ze strony internetowej http://www.quivervision.com specjalnie przygotowane obrazki, następnie pokolorować je w dowolny sposób, uruchomić zainstalowaną wcześniej aplikację i nakierować urządzenie mobilne na rysunek.

Małgorzata Andrzejewska