Ogólnopolski konkurs z matematyki - klasa 1 A

Poszczególni uczniowie klasy 1 A w tym roku szkolnym brali udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym Leon. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie dwóm laureatom tej klasy, którzy otrzymali 6 i 9 miejsce w skali kraju. Serdecznie gratulujemy.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywanie ukrytych talentów oraz rozwijanie nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają ich zachęcać do rozwijania swoich umiejętności. Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane są do norm programowych poszczególnych klas podstawowych.

W kolejnym roku szkolnym zapraszamy wszystkie klasy 1-3 do udziału w tym konkursie.

Małgorzata Andrzejewska