"Zdrowo i Sportowo" - klasa 2a

W piątek na lekcji wychowania fizycznego, uczniowie klasy 2 a, mieli okazję brać udział w lekcji z programu "Zdrowo i Sportowo". Celem zajęć było doskonalenie sprawności ogólnej, ćwiczenia wzmacniające mięśnie obręczy barkowej, ćwiczenia poprawiające koordynację, kształtowanie szybkości i gibkości.

Rozgrzewka - Na sygnał, dzieci musiały za pomocą deseczek jak najszybciej pozbierać "owoce" i przerzucić je do kosza.

Część właściwa - Zadaniem uczniów było pozbieranie z sali grzybów. Każde dziecko otrzymało swój koszyczek. Był to pachołek do którego wkładało krążki, czyli grzybki. Dzieci spacerowały po sali a nauczyciel rzucał krążki. Starały się złapać krążek i schować do swojego koszyczka. Im więcej tym lepiej. Uwaga! Np. czerwone krążki to trujące grzyby np. muchomory. Takich piłek nie wolno było zbierać. Jeśli ktoś się pomylił i wrzucił do swojego koszyczka czerwony krążek, musiał wykonać zadanie: przysiady, pajacyki, podskoki.

W kolejnym ćwiczeniu uczniowie zbierali dynie. Każde dziecko podnosiło z podłogi dużą piłkę. Uczyliśmy się prawidłowego sposobu na podnoszenie ciężkich przedmiotów: należy zrobić przysiad bez odrywania pięt i z zachowaniem prostych pleców. Następnie wziąć piłkę i delikatnie podnieść się do góry. Potem unosimy piłkę nad głowę, prostujemy i uginamy ręce licząc do trzech. Na „trzy” przerzucamy piłkę nad przeszkodą.

Zespół klasowy bawił się świetnie, zapraszamy do obserwacji kolejnych zajęć na naszej stronie internetowej.

Małgorzata Andrzejewska