Mega misja klasa 3 A

Na zajęciach uczniowie zdobyli wiedzę nt. antywirusa i obrony komputera. Nauczyciel zorganizował zabawę "Obrona komputera". Dzieci zostały podzielone na dwa zespoły - wirusy i antywirusy. Na kartce papieru każdy z "wirusów" narysował literę W oraz zgniótł kartkę. Celem wirusów było trafienie w komputer. Natomiast antywirusy broniły komputera. Jaki był wynik? Remis! Dzieci na koniec tej zabawy wyjaśniły czym jest antywirus. W kolejnym etapie rozmawialiśmy o zakładaniu hasła do swojej poczty lub innych miejsc. Uczniowie wymyślali trudne hasła. Następnie przyklejali je na tablicy przy komputerze. Po haśle próbowali odgadnąć kto jest jego właścicielem. Nie udało się! Dzieci dowiedziały się, że w haśle nie należy zamieszczać swojego imienia czy nazwiska, a za to dodać różne znaki, cyfry i małe i duże litery. Zabawa była przednia, wszyscy się świetnie bawili!

Małgorzata Andrzejewska