Szkoła Podstawowa nr 2
im. Jana Pawła II
w Sulechowie
ul. 1 Maja 7 tel: 68 459 59 39 / 693 852 286

Artykuły

14.01.2015

Postanowienie noworoczne najlepiej przekuć na konkrety

Postanowienie noworoczne najlepiej przekuć na konkrety - „chcę mieć zdrowszą skórę” lub „chcę mieć lepszą kondycję”, i cieszyć się z osiągania kolejnych, nawet drobnych sukcesów.
30.09.2013

Charakterystyka ucznia z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim

Upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim charakteryzuje się istotnie niższym niż przeciętne funkcjonowaniem intelektualnym z jednocześnie współwystępującym ograniczeniem w zakresie dwóch lub więcej spośród następujących umiejętności przystosowawczych: porozumiewania się, samoobsługi, trybu życia...
13.02.2013

Netykieta - wszystko co powinieneś wiedzieć

Netykieta to zasady dobrego zachowania w Internecie. Została ona stworzona przez samych internautów, aby ułatwić wszystkim jak najbezpieczniejsze i przyjemne korzystanie z możliwości oraz zasobów Sieci.
12.12.2012

Podsumowanie badań ankietowych - Bezpieczeństwo w szkole

W ankiecie, która została przeprowadzona w naszym gimnazjum na początku grudnia 2012r. wzięły udział klasy I i II. Ogółem przebadano 189 osób tj. 84% wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich z czego 80 osób to dziewczęta a 109 to chłopcy.
10.01.2012

Nadpobudliwość psychoruchowa

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. W skrócie można powiedzieć, że jest to odmienna praca mózgu dziecka, która uniemożliwia mu kontrolowanie zachowań. Jest to jego stała cecha, a objawy są obecne przez cały czas.
23.11.2011

Sport, czyli ruch dla umysłu

Już wiesz, że ruch spełnia w twoim życiu ogromną rolę. Jest niezbędny do uczenia się. Pobudza i uaktywnia twój umysł: pamięć, myślenie, mowę, emocje. Jest konieczny dla wszystkich działań szkolnych.
17.11.2011

Pamięć jest kluczem do wiedzy

Pamięć jest funkcją umysłową niezmiernie ważną w nauce szkolnej. Wyróżniamy pamięć wzrokową, słuchową, ruchową, zapachową, smakową, emocjonalną.

Czy wiesz, że istnieją ciekawe i skuteczne metody zapamiętywania, angażujące wiele zmysłów jednocześnie?
09.11.2011

Ruchowy rozkład dnia

Czy zdarza ci się zapomnieć odrobić lekcje, nie wyjść na umówione spotkanie, spóźnić się do szkoły, nie spakować potrzebnych materiałów do plecaka? Czy często na twoim biurku panuje bałagan i leżą niepotrzebne rzeczy? Czy zdarza ci się ziewać na lekcjach, bo czujesz się niewyspany? Czy często myślisz na lekcji:...
03.11.2011

Śmiej się. Z uśmiechem uczysz się łatwiej!

Czy wiesz, jak na człowieka wpływa śmiech?
28.10.2011

Do czytania potrzebny jest wzrok

Czy wiesz, że ruch oczu ma ścisły związek z czytaniem? Ćwicz swoje oczy, aby przygotować je do czytania!
20.10.2011

Pomysły na poprawne pisanie

Wszystkich, którzy chcą poczytać o 'Ciekawostkach naukowych, dotyczących wpływu ruchu na umiejętność uczenia się' zapraszamy do wejścia w zakładkę - pedagog. Następne ciekawostki dotyczyć będą czytania.

Życzymy miłej lektury i owocnych ćwiczeń.
06.04.2011

Kilka ważnych rzeczy o piętnastolatkach

Piętnasty rok życia, to czas największej kumulacji napięcia i ponurych nastrojów całego okresu dojrzewania.
Zły humor, ponura mina, cięte, kąśliwe uwagi, wieczne niezadowolenie i pretensje. Piętnastolatki są pogrążone w rozpamiętywaniu, jakie ciężkie mają życie, są bardzo skupione na sobie i własnym nieszczęściu.
01.04.2011

Kilka ważnych rzeczy o czternastolatkach

Czternastolatki są pogodne, beztroskie i... rozgadane. Ciągle mają jakieś sprawy do załatwienia, „obgadania” i omówienia z rówieśnikami. Uczniowie wiercą się w ławkach, rozmawiają, często i nie wiadomo z jakiego powodu chichoczą, przesyłają sobie liściki, korzystają z telefonów komórkowych, także na lekcjach....
15.02.2011

Kilka ważnych rzeczy o trzynastolatkach

Trzynastolatki są skryte, zamknięte w sobie i markotne. Początki dojrzewania to prawdziwe wyzwanie dla nastolatka, rodziny i nauczycieli. Dotkliwie dają o sobie znać trudności z koncentracją - w efekcie wiele „zagapień” w czasie lekcji, powolne tempo na wf., ospałość, zapominanie, na przykład, o pracy domowej...
Najnowsza galeria zdjęć
Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2021
Pn
Wt
Sr
Cz
Pi
So
Ni